Sanırım hafta sonuydu, berke ile buluştuk bir süre sohbet ettikten sonra ne yapsak derken sinamaya gidelim dedim. Sinamaya vardık fakat hangi filme gireceğimize bir türlü karar veremedik. En sonunda bir korku filmine girdik, afişini hatırlıyorum da filmin Dabbe Cin Çarpması olması lazım. Gişede iki kadın vardı, bilet alırken bize “sadece siz varsınız istediğiniz yere oturabilirsiniz” deyip rastkele iki koltuğa bilet verdi.

Salona girdik ve bir o koltuğa bir bu koltuğa geçip durduk o arada film başladı ama biz hala koltuk seçiyoruz. En sonunda salonun arka taraflarında bir yere oturduk.

Filmi izlemeye başladık ama nasıl sessiz ortalık, evde korku filmi izlerken ben biraz tırsardım ve açık açık belli ederdim fakat berke tırsa da belli etmezdi ama film başlayalı sanırım 20dk olmuştu ve ikimizde gerilmiştik.

İşte işler o noktada değişti sanırım tiz bir kadın çığlığıydı ikimizde yerimizden zıpladık, (geleceğe not torunlarım işte benim ödüm orada patladı) ve ışınlanır gibi salondan çıktık o da yetmiyor gibi sinama binasından çıktık. Hatta koşarken gişedeki kadınların gülüşme seslerini duyuyordum ve birisi “bittiyse kapatayım” demişti ama biz korkusuzca kaçıyorduk.

Tam dışarı çıktık oh be diyecekken fark ettik ki yağmur yağıyor gök gürlüyor şimşekler çakıyor zaten adranalin tavan biz tekrar koşmaya başladık. Yaklaşık 500 metre koştuk 500 metre köpek saldırsa o kadar koşmam bir süre sonra durup al ye sen kazandın derim.

Sonunda durduk ben hiç nefes almamışcasına nefes alıyorum o arada Berke ile aramızda geçen konuşma;

Berke: Bir daha 2 kişi korku filmi izleyenin ben ta…

Ben: Lan bu nasıl filmdi!

Berke: Oğlum izlemedimki lan!

Ben: Kadın ne dedi duydun dimi?

 

O gün bu gündür sinemada korku filmi izlemeyiz.

 

Bu anımı birde Berke,nin ağzından dinlemek isterseniz: http://berkecura.vrtk.co/2020/01/04/biz-korkmayiz/

 

Posted by:Ömer Özerten

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir