2001

Benim doğumum sorunluymuş çıkmak istememişim. Daha o günden anlamışım dışarının kötü bir yer olduğunu.

Zaten çıktıktan 5 ay sonra doktorlar bu ölür çok masraf yapmayın demiş. Ama ananem beni balla sarıp uyutmuş ve iğleşmişim o günden beri ananemin büyücü olduğunu düşünüyorum.

2002

Affedersiniz ama çok kötü kabız olmuşum, hatta abim benim patlayacağım üzerine bahis oynamış. Tam 10 gün içimde tutmuşum, o günden beri her şeyi içime atarım. Anlayacağınız hayatım hep bok yoluna gidiyor.

2003

Abim ben düşmeyeyim diye dönen merdivenin dar kısmından kendisi iner beni geniş ve güvenli kısmından indirirmiş, ben de bu iyiliği karşılıksız bırakmamak için onu aşağı itmiştim. Çenesi yarılmıştı. İçimdeki abi sevgisini daha o günlerde ortaya çıkarmıştım.

2004

Odamda oyuncaklarımla oynarken legolarla çok oynamadığım için legolar kendi aralarında anlaşıp bana hain bir pusu kurmuşlar. Legolardan biri ayağıma takılarak benim düşmeme sebep oldu ve yerde bekleyen bir gurup lego da göz kapağımı yardı. Göz kapağımı. Bir Anda her yer kıpkırmızı oldu, bende o zamanlar en iyi yaptığım şeyi yaptım. Anneee diye ağladım.

2005

Canım abim beni çok sever ve isteklerimi hep gerçekleştirmeye çalışır. Dedim ki “ben uçmak istiyorum” bunu üzerine abim beni ellerimden tutup fırıldak gibi döndürmeye başladı. Bende muhteşem zekamı kullanarak uçmak için ellerini bıraktım. Aslında işe yaradı kısa bir süre de olsa uçmayı başardım. Ama kapıya doğru. Ve bunun sonucunda insanların uçamadığını ve kafaya atılan dikişin çok can yaktığını öğrendim.

2006

Arkadaşlarımla oyun oynuyorduk, oyun dediğim de amaçsızca duvardan atlamak. Ama kaçınılmaz olan geldi, ayağım takıldı ve kafa üstü düştüm. Etrafta kızlar olduğu için ağlamayıp artistlik yapacaktım ama acıya yenik düştüm ve ciyaklamaya başladım. Bu olayla birlikte kafa yarmak benim için artık bir rutin haline geldi.

2007

Ben ana okuluna gitmedim zaten acayip yetenekli ve zekiydim. Bıraksalar direk üniversiteye gidip profesör olacaktım da çekemediler beni yoluma taş koydular. Bende gittim ilk okula başladım. Hedefim belliydi okuyup adam olacaktım. Dikkat spoiler. Olamadım.

2008

Teknolojiye ne kadar ilgili ve hakim olduğumu göstermek adına ilk mail hesabımı açtım. (sipidermanbenonturkiye@hotmail.com) Sizce de mükemmel değil mi?

Bu kadar mı? Hayır! Evdeki radyodan kameraya kadar ne varsa için açıp inceledim. Ve çok güzel şeyler öğrendim, radyonun içinde konuşan birisi yokmuş.

2009

Bilirsiniz ben her şeyi isterim köye gittiğimizde de at gördüm ve ne kadar korksam da binmek için ortalığı ayağa kaldırdım. Ata bindiğimde iki şey öğrendim. Bir atlar mükemmel hayvanlar. İki hayvanlarla da anlaşabiliyorum. O günden beri abimle aram çok iyi.

2010

Amcam bize okuyup adam olalım diye bir sürü kalem getirmişti. (Ki bu okuyup adam olma konusunun sonunu biliyorsunuz.) Bende mükemmel ticaret zakamı kullanarak o kalemleri okulda para ile satıp kazandığım para ile cips alıyordum. Ta ki hocam kalemlerime el koyup kendisi kullanana kadar.

2011

2012

2013

Buradan sonra anlatacaklarım biraz uzun olabilir çünkü benim dönüm noktam tam olarak bu yıl. Hayatımın  bundan sonrasını çok derinden etkileyen bir şey oldu. Hayatıma Berke girdi hemde çok basit çok sıradan bir şekilde. O gün fark etmedim ama zaman geçtikçe anladım ki hayatınızdaki en önemli şey birlikteyken mutlu olabildiğiniz kendiniz olabildiğiniz insanlar. Neyse çok duygusallaşmayalım zaten ileride hayatımı nasıl zehir ettiğini anlatacağım.

2014

Ben kara mizahı çok severdim ta ki ağzım burnum kayana kadar. Bir de sanki biri çekiyormuş gibi kafam arkaya doğru gidiyor hatta o kadar çok gidiyor ki nefes alamıyorum. İçimden dedim bu günahla bu yaşa iyi geldik, yani ne kadar günahım varmış Allah önce çarptı sonra bu buna az geldi diyip birde boğuyor.

Hastaneye gittiğimizde doktor yüz fenci dedi, kafamın arkaya gitmesi de boyun kaslarımla ilgili bir durummuş kas gevşetici verdi geçti. Ben de eve gidip günah işlemeye devam ettim. Bilirsiniz hiç akıllanmam.

Ama bu yıl başıma gelenler bu kadar değil tabiki. Keko dolu bir mahalledeki arkadaşıma bir hediye vermek için evlerine gittim.

Hayatımın akışını kesinlikle değiştirecek bir karar verdim. Ben kesinlikle maaş ile başkasına hizmet etmek istemiyordum, bu bana göre değildi. Ben de kendi işimi kurmaya karar verdim.

2015

2016

2017

2018

2018

2019

Yükleniyor…